SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
Gymnastik 5-13 år
Hem
Familjegymnastik 2-5 år
Gymnastik 5-13 år
Truppgymnastik
Gruppträning
Föreningskläder
Ledare
BOKA PLATS
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Hem
Familjegymnastik 2-5 år
Gymnastik 5-13 år
Truppgymnastik
Gruppträning
Föreningskläder
Ledare
BOKA PLATS
LINGFÖRBUNDET
Rörelseglädje och utmaning för barn och vuxna
Gymnastik 5-13 år
Gruppnivåer
Grupper
Priser
Hitta gymnastiksal
Frågor och svar
Beställ gymnastikdräkt
Boka plats
Gymnastik 5-13 år
Gruppnivåer
Grupper
Priser
Hitta gymnastiksal
Frågor och svar
Beställ gymnastikdräkt
Boka plats
Lingförbundets gymnastikgrupper VT-24
BAS 1 - 45 min (B1-45)
Plats
Gruppnamn
Dag
Tid
Ålder
Födelseår
Information
Björlandagården
Björlanda 6
Söndag
11.15-12.00
5-6
2018-2019
Björlandagården
Björlanda 10
Söndag
15.00-15.45
6
2018
Haga
Haga 8
Söndag
12.30-13.15
6
2018
Ny grupp VT24
Kärralundsskolan
Kärralund 5
Onsdag
17.15-18.00
5-6
2018-2019
Noleredsskolan
Nolered 2
Måndag
18.00-18.45
5-6
2018-2019
Torshallen
Torshallen 2
Söndag
10.15-11.00
5-6
2018-2019
Ny grupp VT24
BAS 1 - 60 min (B1)
Plats
Gruppnamn
Dag
Tid
Ålder
Födelseår
Information
Björlandagården
Björlanda 7
Söndag
12.00-13.00
6-7
2017-2018
Eklandaskolan
Eklanda 4
Söndag
10.15-11.15
7-8
2016-2017
Eklandaskolan
Eklanda 8
Söndag
14.45-15.45
6-7
2017-2018
Fiskebäcksskolan
Fiskebäck 1
Onsdag
17.00-18.00
7-8
2016-2017
Haga
Haga 9
Söndag
13.45-14.45
7-8
2016-2017
Kärralundsskolan
Kärralund 3
Tisdag
17.00-18.00
7-8
2016-2017
Lerlyckeskolan
Lerlycke 3
Torsdag
17.00-18.00
6-8
2016-2018
Skutehagenskolan
Skutehagen 3
Söndag
16.00-17.00
6-7
2017-2018
Torshallen
Torshallen 3
Söndag
11.00-12.00
7-8
2016-2017
BAS 2 - 60 min (B2)
Plats
Gruppnamn
Dag
Tid
Ålder
Födelseår
Information
Björlandagården
Björlanda 1
Lördag
08.30-09.30
8-9
2015-2016
Björlandagården
Björlanda 4
Söndag
09.00-10.00
8-10
2014-2016
Björlandagården
Björlanda 8
Söndag
13.00-14.00
8-9
2015-2016
Eklandaskolan
Eklanda 5
Söndag
11.15-12.15
8-9
2015-2016
Haga
Haga 5
Onsdag
17.30-18.30
8-9
2015-2016
Haga
Haga 10
Söndag
14.45-15.45
9-11
2013-2015
Kärralundsskolan
Kärralund 4
Tisdag
18.10-19.10
9-10
2014-2015
Lerlyckeskolan
Lerlycke 1
Tisdag
17.00-18.00
9-11
2013-2015
Lerlyckeskolan
Lerlycke 4
Torsdag
18.00-19.00
7-8
2016-2017
Skutehagenskolan
Skutehagen 2
Söndag
10.00-11.00
8-9
2015-2016
Ängåsskolan
Ängås 1
Måndag
17.45-18.45
10-11
2013-2014
FORTSÄTTNING - 75 min (FS)
Plats
Gruppnamn
Dag
Tid
Ålder
Födelseår
Information
Eklandaskolan
Eklanda 6
Söndag
12.15-13.30
9-10
2014-2015
Utökad träningstid VT24
Fiskebäcksskolan
Fiskebäck 2
Onsdag
18.00-19.15
9-10
2014-2015
Utökad träningstid VT24
Lerlyckeskolan
Lerlycke 2
Tisdag
18.00-19.15
11-13
2011-2013
Utökad träningstid VT24
Skutehagenskolan
Skutehagen 4
Söndag
17.00-18.15
9-10
2014-2015
Utökad träningstid VT24
Följ oss på Sociala medier
Samarbetspartners