SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
LINGFÖRBUNDET
Rörelseglädje och utmaning för barn och vuxna

Lingförbundets gymnastikgrupper HT-24

 

BAS 1 - 45 min (B1-45)            
Plats Gruppnamn Dag Tid Ålder Födelseår Information
Björlandagården BJÖRLANDA SÖN-3 Söndag 12.30-13.15 5-6 2018-2019  
Eklandaskolan EKLANDA SÖN-2 Söndag 9.45-10.30 5 2019  
Haga HAGA SÖN-3 Söndag 12.30-13.15 5-6 2018-2019  
Skårskolan SKÅR TOR-1 Torsdag 17.15-18.00 5-6 2018-2019  
Toleredsskolan TOLERED SÖN-2 Söndag 16.15-17.00 5-6 2018-2019 Ny grupp HT24
Torshallen TORSHALLEN SÖN-2 Söndag 10.15-11.00 5-6 2018-2019  

 

BAS 1 - 60 min (B1)            
Plats Gruppnamn Dag Tid Ålder Födelseår Information
Balltorpsskolan BALLTORP SÖN-2 Söndag 10.00-11.00 6-8 2016-2018 Ny grupp HT24
Björlandagården BJÖRLANDA SÖN-4 Söndag 13.15-14.15 6-7 2017-2018  
Björlandagården BJÖRLANDA SÖN-6 Söndag 15.00-16.00 6-7 2017-2018  
Eklandaskolan EKLANDA SÖN-3 Söndag 10.30-11.30 6-7 2017-2018  
Haga HAGA SÖN-4 Söndag 13.45-14.45 7-8 2016-2017  
Lerlyckeskolan LERLYCKE TOR-1 Torsdag 17.00-18.00 7-8 2017-2018  
Rävekärrsskolan RÄVEKÄRR LÖR-2 Lördag 10.00-11.00 7-9 2015-2017 Ny grupp HT24
Skutehagenskolan SKUTEHAGEN TIS-2 Tisdag 18.00-19.00 6-7 2017-2018  
Skutehagenskolan SKUTEHAGEN SÖN-2 Söndag 10.00-11.00 6-7 2017-2018  
Toleredsskolan TOLERED SÖN-3 Söndag 17.00-18.00 7-8 2016-2017 Ny grupp HT24
Toleredsskolan TOLERED SÖN-4 Söndag 17.00-18.00 9-10 2014-2015 Ny grupp HT24
Ängåsskolan ÄNGÅS MÅN-1 Måndag 17.30-18.30 7-9 2015-2017 Ny grupp HT24

 

 

BAS 2 - 60 min (B2)            
Plats Gruppnamn Dag Tid Ålder Födelseår Information
Björlandagården BJÖRLANDA SÖN-1 Söndag 09.00-10.00 8-10 2014-2016  
Eklandaskolan EKLANDA SÖN-4 Söndag 11.30-12.30 7-8 2016-2017  
Fiskebäcksskolan FISKEBÄCK ONS-1 Onsdag 17.00-18.00 7-8 2016-2017  
Haga HAGA SÖN-5 Söndag 14.45-15.45 8-10 2014-2016  
Lerlyckeskolan LERLYCKE TIS-1 Tisdag 17.00-18.00

8-10

2014-2016  
Lerlyckeskolan LERLYCKE TOR-2 Torsdag 18.00-19.00 7-8 2016-2017  
Lundenskolan LUNDEN TIS-1 Tisdag 17.00-18.00 7-8 2016-2017  
Sannaskolan SANNA SÖN-1 Söndag 12.00-13.00 8-9 2015-2016  
Skutehagenskolan SKUTEHAGEN SÖN-3 Söndag 16.00-17.00 7-8 2016-2017  
Torshallen TORSHALLEN SÖN-3 Söndag 11.00-12.00 7-8 2016-2017  
Ängåsskolan ÄNGÅS MÅN-2 Måndag

18.30-19.30

10-11 2013-2014  
 
 
FORTSÄTTNING - 75 min (FS)            
Plats Gruppnamn Dag Tid Ålder Födelseår Information
Björlandagården BJÖRLANDA SÖN-2 Söndag 10.00-11.15 7-9 2015-2017  
Fiskebäcksskolan FISKEBÄCK ONS-2 Onsdag 18.00-19.15 8-10 2014-2016  
Haga HAGA ONS-1 Onsdag 17.15-18.30 8-9 2015-2016  
Lerlyckeskolan LERLYCKE TIS-2 Tisdag 18.00-19.15 10-13 2011-2014  
Lundenskolan LUNDEN TIS-2 Tisdag 18.10-19.25 9-10 2014-2015  
Sannaskolan SANNA SÖN-2 Söndag 13.00-14.15 9-10 2014-2015  

 

 
Följ oss på Sociala medier
Samarbetspartners